کلینیک های کاردرمانی دکتر جهانی مرکز و غرب تهران (توانش) و کاردرمانی شمال و شرق تهران (پایا پاسداران) دو مرکز تخصصی کاردرمانی در زمینه کودکان اوتیسم می باشد که تمام امکانات کاردرمانی و گفتاردرمانی اوتیسم را از سراسر دنیا گرد هم آورده و تلاش دارد بهترین کاردرمانی در اوتیسم را به مراجعین محترم با مشکلات اوتیسم ارائه دهد. شایان ذکر است مرکز کاردرمانی شمال و شرق تهران با فضای درمانی 450 متر مربع در سه طبقه و 50 نیروی مجرب کاردرمانی ذهنی کودکان اوتیسم، کاردرمانی حسی در اوتیسم، کاردرمانی ادراکی حرکتی در اوتیسم، کاردرمانی توجهی در اوتیسم، کاردرمانی حسی حرکتی در اوتیسم، ماساژ درمانی در اوتیسم، کاردرمانی در مهارت های دست کودکان اوتیسم، گفتاردرمانی در فلج مغزی، گفتار درمانی حسی در کودکان اوتیسم، گفتار درمانی در اختلالات حسی و بلع کودکان اوتیسم و مرکز توانبخشی مرکز و غرب تهران با مساحت بالغ بر 400  متر در چهار واحد مجزا به تمام خدمات بهترین کاردرمانی در کودکان اوتیسم وبهترین گفتار درمانی در کودکان اوتیسم تحت نظر جناب آقای دکتر جهانی دارای مدرک دکترای علوم اعصاب و به عنوان بهترین دکتر تشخیص و درمان کودکان اوتیسم در تهران مشغول فعالیت می باشد.

کلینیک های کاردرمانی دکتر جهانی مرکز و غرب تهران (توانش) و کاردرمانی شمال و شرق تهران (پایا پاسداران) دو مرکز تخصصی کاردرمانی در زمینه کودکان اوتیسم می باشد که تمام امکانات کاردرمانی و گفتاردرمانی اوتیسم را از سراسر دنیا گرد هم آورده و تلاش دارد بهترین کاردرمانی در اوتیسم را به مراجعین محترم با مشکلات اوتیسم ارائه دهد. شایان ذکر است مرکز کاردرمانی شمال و شرق تهران با فضای درمانی 450 متر مربع در سه طبقه و 50 نیروی مجرب کاردرمانی ذهنی کودکان اوتیسم، کاردرمانی حسی در اوتیسم، کاردرمانی ادراکی حرکتی در اوتیسم، کاردرمانی توجهی در اوتیسم، کاردرمانی حسی حرکتی در اوتیسم، ماساژ درمانی در اوتیسم، کاردرمانی در مهارت های دست کودکان اوتیسم، گفتاردرمانی در فلج مغزی، گفتار درمانی حسی در کودکان اوتیسم، گفتار درمانی در اختلالات حسی و بلع کودکان اوتیسم و مرکز توانبخشی مرکز و غرب تهران با مساحت بالغ بر 400  متر در چهار واحد مجزا به تمام خدمات بهترین کاردرمانی در کودکان اوتیسم وبهترین گفتار درمانی در کودکان اوتیسم تحت نظر جناب آقای دکتر جهانی دارای مدرک دکترای علوم اعصاب و به عنوان بهترین دکتر تشخیص و درمان کودکان اوتیسم در تهران مشغول فعالیت می باشد.

 

مرکز کاردرمانی دکتر جهانی در پاسداران - بهترین مرکزدرمان اوتیسم در پاسداران- بهترین کلینیک توانبخشی اوتیسم در پاسداران

طیف اوتیسم، اختلالی نورولوژیک است که خودش را در سال‌های اولیه رشد کودک نمایان می‌کند. علائم اختلال اوتیسم تا پیش از سه‌سالگی بروز می‌کند و علّت اصلی اوتیسم هنوز ناشناخته است. به کسانی که اختلال اوتیسم را دارند اوتیستیک یا درخودمانده گفته می‌شود.

هسته مرکزی اختلال در اوتیسم، اختلال در ارتباط است. اختلال اوتیسم باعث مشکلاتی چون رفتارهای تکراری و کلیشه‌ای، نقص در مهارت‌های ارتباطی کلامی و غیرکلامی و رفتارهای اجتماعی می‌گردد. علائم اختلال اوتیسم در کودکان دارای اوتیسم به شکل و شدت متفاوتی مشاهده می‌گردد و همین امر نیز می‌تواند منجر به تشخیص سطح اختلال اوتیسم گردد.

در حال حاضر آمار شیوع اوتیسم 1 نفر در هر 59 تولد است و مهم‌ترین علت‌های آن را در نقایص ژنتیک و زیست‌محیطی شناسایی نموده‌اند.

اختلال اوتیسم در پسران شایع‌تر از دختران است.

وضعیت اقتصادی، اجتماعی، سبک زندگی و سطح تحصیلات والدین نقشی در بروز اوتیسم ندارد.

 

مرکز درمان اوتیسم دکتر جهانی ، خدمات توانبخشی اوتیسم دکتر جهانی  ، بهترین مرکزکاردرمانی یکپارچگی حسی در پاسداران ، درمان اوتیسم با روش اسنوزلن، کاردرمانی دکترجهانی

 

اختلال اوتیسم در بيماران اوتيستيك باعث مي‌شود كه مغز فرد مبتلا به اوتیسم نتواند در زمينه رفتارهاي اجتماعي و مهارت‌هاي ارتباطي به‌درستي عمل كند و مزاحم او براي يادگيري چگونگي ارتباط و تعامل با ديگران به‌طور اجتماعي مي‌شود. كودكان و بزرگ‌سالان دارای اختلال طیف اوتیسم درزمینهٔ ارتباط كلامي و غيركلامی، مهارت‌های شناختی معمول، رفتارهاي اجتماعي، فعاليت‌هاي سرگرم‌كننده و بازي داراي مشكل مي‌باشند.

 اختلال اوتیسم، ارتباط با دیگران و دنیای خارج را برای مبتلایان دشوار می‌سازد. در بعضی موارد، رفتارهای خود آزاردهنده و پرخاشگری نیز دیده می‌شود. در افراد اوتیستیک، حرکات تکراری (دست زدن، پریدن) و پاسخ‌های غیرمعمول به افراد، دل‌بستگی به اشیاء یا مقاومت در مقابل تغییر نیز دیده می‌شود. ممکن است در حواس پنج‌گانه نیز حساسیت‌های غیرمعمول دیده شود.

از هر ۶۰ تا ۷۰ تولد زنده در دنیا، یک نفر مبتلابه اوتیسم است و تعداد افراد مبتلابه اوتیسم از سال ۱۹۸۰ میلادی تاکنون شدیداً در حال افزایش است.

درگذشته اختلال رت، اختلال آسپرگر (Asperger’s Syndrome)،  اختلال ازهم‌گسیختگی کودکی (Childhood Disintegrative Disorder)، اختلال  اوتیسم و اختلال فراگیر رشد طبقه‌بندی نشده در زیرگروه اختلالات نافذ رشد وجود دارد.

 اما امروزه  بر اساس DSM-V، طبقه‌بندی مجزا برای اختلالات رشدی نافذ  همانند قبل وجود ندارد و این اختلالات همگی به‌عنوان اختلال اوتیستیک شناخته می‌شوند؛ بنابراین اوتیستیک  یک طیف است و شامل تمام اختلالات فوق می‌گردد  و علائم آن شامل  خیلی زیاد و پررنگ  تا خیلی کمرنگ با شدت بسیار کم است؛ و برای درمان مبتلایان به اختلال اوتیستیک  درمان بر اساس اینکه در کجای طیف قرارگرفته‌اند مهم است. عامل دیگری که در درمان اوتیسم نقش مهمی دارد  هوش‌بهر (IQ) است هرچقدر که هوش کودکان بالاتر و بیشتر باشد درمان امیدوارکننده‌تر است.

اختلالات طیف اوتیسم تأثیرهای متعدد و بی‌شماری بر روند رشد مي‌گذارند. هرچه این اختلال زود تشخیص داده شود و فرد مبتلا زودتر وارد چرخه‌های درمان گردد، زودتر می‌توان زندگی او را تغییر داد.

والدین، معمولاً به علائم موجود در دو سال ابتدایی زندگی فرزندشان توجه می‌کنند و مداخلات رفتاری شناختی زودهنگام می‌تواند به کودک کمک کند تا مهارت‌های ارتباطی، اجتماعی و حمایت‌های فردی را کسب کند. البته عده اندکی از این کودکان به این سطح رشدی می‌رسند.  

کاردرمانی اتیسم دکتر جهانی  گفتاردرمانی  اتیسم دکتر جهانی ، مرکز توانبخشی اتیسم دکتر جهانی در پاسدازان ، بهترین کاردرمانی اتیسم در تهران ، بهترین گفتاردرمانی اتیسم در تهران ، بهترین مرکزدرمان اتیسم در پاسداران

برخی علائم متداول اوتیسم که فرد ممکن است از خود نشان دهد به شرح زیر است:

  • عدم تماس چشمی
  • مهارت‌های گفتاری و ارتباطی تأخیری
  • وابستگی شدید به روتین‌های زندگی
  • ناراحتی شدید از تغییرات نسبتاً جزئی
  • واکنش‌های غیرمنتظره به صداها، بوها، مناظر و لمس
  • عدم درک احساسات و حالات عاطفی دیگران
  • تمرکز وسواسی بر روی اشیاء و علایق
  • رفتارهای تکراری و کلیشه‌ای
  • عدم واکنش به نام تا 12 ماهگی
  • عدم اشاره به اشیا دور تا 14 ماهگی

 

هدف از کاردرمانی ذهنی کودکان شناسایی ضعف های کودکان در انجام کارهای ضروی و روزمره و بهبود بخشیدن به توانمندیهای آنان جهت ارتقاء کیفیت زندگی و حضور فعال و توانای آنان در جامعه است .

کاردرمانان کلینیک کاردرمانی ذهنی باران اسلامشهر خدمات زیر را برای کودکان واجد شرایط ارائه می کند :

تقویت مهارتهای حرکتی (دویدن، پریدن از موانع، رد شدن و …)
تقویت هماهنگی حرکتی وعملکرد دستها (قیچی کردن، نوشتن، کاربرد ابزارها و…)
آموزش مفاهیم اولیه جهت بهبود ارتباط و حضور اجتماعی (شناخت رنگها، اعضای بدن، ارتباط فردی و ….)
تقویت مهارتهای ترسیمی و رشد نقاشی (کاربرد قلم، نقاشی، نوشتن و …)
تقویت مهارتهای روزمره زندگی (استقلال در دستشویی رفتن، غذا خوردن، لباس پوشیدن و ….)
تقویت و تسهیل مهارتهای رفتاری و سازگاری (آموزش رفتار اجتماعی، اصلاح رفتار، یکپارچگی حسی و …).
تسهیل ارتباط موثر با محیط (تحمل کلاس، ارتباط با همسالان، رفع رفتارهای کلیشه ای و خودآزاری و ….)
اصلاح ضایعات حرکتی (بهبود تغییر شکلهای اندام، توصیه وسایل کمکی مثل صندلی مخصوص، اسپیلنت، واکر و …)

 

بازی نقش موثری در درمان کودکان نیازمند کاردرمانی ذهنی دارد برای مثال چند بازی را معرفی می کنیم :

 

بلوک خانه ساز 

کاردرمانی ذهنی 

پازل جاگذاری 

 

بازی تعادل

بیماری های قلبی عروقی بیشــترین آمار مرگ و میر را به خود اختصاص داده است و تا سال 2020  همچنان عامل اولیه مرگ و میر در دنیا خواهد بود. تعداد بسیاری از بیماران مبتلا به بیماری های عروق کرونر که به درمان های دارویی پاسخ نمی دهند، تحت عمل  .)2004 سال است که در جهان پزشکی انجام می پذیرد (ویلیامز، 35جراحی پیوند عروق کرونر قرار می گیرند. این روش رایج حدود اگرچه عمل جراحی پیوند عروق کرونر یک عمل رایج با میزان مرگ و میر پایین می باشــد و باعث تسکین نشانه های آنژین به نحو مطلوبی می گردد؛ اما بهبودی پس از جراحی های قلبی همراه با علائم و نشانه های درد و دیسترس روانی و مشکلات مربوط به خواب .)2010می باشد (نرباس و همکاران،  سال است که اختلال خواب در بیماران تحت عمل جراحی پیوند عروق کرونر شناسایی شده است. محققان این اختلال را 30بیش از پس از جراحی عروق کرونر به عوامل متعددی همچون محیط بیمارستان، تفاوت های فردی از نظر سن، جنس، بیماری های همراه ) می نویسد اختلال خواب بعد از جراحی های 2001). روزنبرگ (2002و اثرات درمان طبی و جراحی نسبت داده اند (ردکر و هگز، بزرگ غیرقلبی دو تا چهار روز بعد از عمل به طول می انجامد؛ اما اختلالات خواب بعد از جراحی قلبی در صورت عدم درمان می تواند برای ماه ها طول بکشد. خواب و بیداری یک فرایند فیزیولوژیک در بدن است که نقش ترمیمی و حفاظتی داشته و در بازسازی قوای .)2002جسمی و هیجانی سهیم بسزایی دارد (وارکارولیس و همکاران، ) در مطالعه 2002برخی محققان به وجود نوعی ارتباط بین اختلالات خواب و حوادث قلبی پی برده اند. به طور مثال گوستافســن ( خودمی نویسد: «اختلال در شروع خواب، یک عامل خطر مستقل در ایجاد حوادث قلبی در مردان می باشد». همچنین وی می گوید که بین خواب ناکافی و بسیاری از تظاهرات بالینی بیماری عروق کرونر مانند آنژین صدری، آریتمی قلبی، افزایش فشار خون، مشکلات تنفسی، خطر گسترش انفارکتوس میوکارد و مرگ ناگهانی ارتباط وجود دارد. امروزه اگرچه برای پیامدهایی نظیر اختلالات خواب در بیماران قلبی از روش های دارویی استفاده می شود، اما این روش ها می توانند با بروز برخی عوارض جانبی همراه باشند. بنابراین، توجه همه جانبه به نیازهای بیماران برای پرستار، به عنوان اولین کسی که با علائم ). در این راستا، اقدامات مختلف پرستاری 2008و نیازهای بیمار ارتباط دارد، از اهمیت ویژه ای برخوردار اســت (الیوت و همکاران، به عنوان شــیوه های درمانی تکمیلی جهت کمک به بیماران برای دستیابی به نیازهای روانی و جسمانی آنان انجام شده است و یکی از روش هایی که در سال های اخیر مورد توجه همگان قرار گرفته است، استفاده از درمان های مکمل پس از جراحی قلب می باشد. یکی از پرطرفدارترین روش های طب مکمل ماساژ درمانی است و در میان درمان های مکمل، ماساژ در رتبه سوم از نظر شیوع استفاده ). تحقیقات انجام شده نشان داده است که ماساژ درمانی یک مداخله مؤثر پرستاری 2009برای بیماران می باشد (آلبرت و همکاران،  )2009)؛ سکته مغزی (کانگ و همکاران، 2003است و باعث آرام سازی، و کاهش درد و استرس در بیماران قلبی (مک نامارا و همکاران، )، لیکن شواهد کافی در مورد اثربخشی آن در اختلال خواب ناشی 2010و کاهش استرس در زنان باردار می شود (بذرافشان و قربانی، از جراحی بای پاس عروق کرونر در دسترس نمی باشد. از بین انواع مختلف ماساژ، ماساژ سوئدی، ماساژی آرامش بخش است که اســاس آن را پروفسوري بنام پرهنریک لینک در آغاز قرن نوزدهم ارائه داد و دارای فواید دیگری نظیر افزایش جریان خون، آرام کردن ذهنو جسم، کاهش استرس و فشار عضلاني و افزایش سطح ) در طی مطالعه خود بیان نمودند که ماساژ سوئدي تأثیر بیشتري 2009). آلبرت و همکاران (2002سلامتي نیز می باشد (گکسدی، ) نیز در طي مطالعه خود به این 2009 بر کاهش استرس و اضطراب بیماران تحت جراحي قلب باز دارد و از طرف دیگر بیل هالت و ماتا ( نتیجه رسیدند که براي بیماراني که داراي سطح بالاي اضطراب و استرس هستند باید از تکنیک هاي سطحي ماساژ استفاده کرد. از )، معتقد هستند که استفاده از درمان های مکمل شامل ماساژ و رفلکسولوژی در خدمات 2008طرف دیگر، ویل کینسون و همکاران ( مراقبت سلامتی هنوز بحث انگیز اســت. وجود این گونه تردیدها در جوامع و حتی در میان جامعه پزشکی، یکی از چالش های اصلی ) و همین امر لزوم وجود یک پشتوانه 2008موجود برای ورود این اقدامات به مجموعه عملکرد پرستاری می باشد (الیوت و همکاران، غنی تحقیقاتی برای ورود هر چه سریع تر این مقوله به مداخلات پرستاری را ضروری می سازد، زیرا وجود یک راهنمای علمی مناسب برای پرستاران، آنها را در انجام مراقبت های با کیفیت بالا و بر اساس شواهد علمی حمایت می نماید. با توجه به این که آمار موجود بر شیوع بالای مشکلات مربوط به خواب بعد از عمل جراحی قلب دلالت دارد و درمان های متداول نیز به لحاظ اثربخشی و مقبولیت مورد نقد و بررسی بیشتر قرار دارند؛ پژوهشگر بر آن شد تا با طراحی این مطالعه، تأثیر ماساژ درمانی بر کیفیت خواب بعد از عمل بیماران تحت جراحی پیوند عروق کرونر را مورد بررسی قرار دهد

اختلال نقص توجه - بيش فعالي اختلال شايعي در دوران کودکي است و يافتن درمان موثري که از شدت و عمق نشانه هاي آن بکاهد، از اهميت ويژه اي برخوردار است. در پژوهش حاضر، اثر يکپارچگي حسي - حرکتي با تاکيد بر حواس عمقي و دهليزي به عنوان يک روش درماني براي بهبود نشانه هاي اصلي اين اختلال مورد بررسي قرار گرفت.
مواد و روش ها: پژوهش حاضر از نوع مطالعات شبه آزمايشي با پيش آزمون و پس آزمون همراه با دو گروه آزمايش و شاهد بود. از بين دانش آموزان 6 تا 12 ساله مبتلا به اختلال نقص توجه - بيش فعالي که در سال تحصيلي 91-1390 در شهر سمنان مشغول به تحصيل بودند، 32 دانش آموز به صورت تصادفي انتخاب و به دو گروه 16 نفري آزمايش و شاهد تقسيم شدند. گروه آزمايش هفته اي دو بار و طي 12 جلسه دو ساعته، مداخله يکپارچگي حسي - حرکتي (با تاکيد بر حواس عمقي و دهليزي) را دريافت نمودند. نشانه هاي اختلال نقص توجه - بيش فعالي هر دو گروه با استفاده از پرسش نامه نشانه هاي مرضي کودکان Child symptom inventory) يا CSI) (4) ارزيابي شد. داده هاي جمع آوري شده با آزمون هاي آماري Shapiro-Wilk و تحليل کوواريانس چند متغيري (MANOVA) و تک متغيري(UNIANCOVA) بررسي شدند.
يافته ها: طبق آزمون مبتني بر گزارش معلمان، گروه آزمايش در نمرات متغير بي توجهي و بيش فعالي نسبت به گروه شاهد عملکرد بهتري داشت (P<0.001)، ولي کاهش نمرات متغير تکانشگري گروه آزمايش نسبت به گروه شاهد معني دار نبود، ولي بر اساس آزمون مبتني بر گزارش والدين در نمرات متغير بي توجهي، بيش فعالي و تکانشگري گروه آزمايش نسبت به گروه شاهد عملکرد بهتري داشت .
نتيجه گيري: در مجموع مداخله يکپارچگي حسي - حرکتي با تاکيد بر حواس عمقي و دهليزي به طور معني داري نقص توجه، بيش فعالي و تکانشگري را در جامعه مورد بررسي بهبود داد.

 

هدف این تحقيق شناخت تأثیر نوروفیدبک در اصالح دامنۀ امواج مغزی و عملکرد پیوسته دیداری- حرکتی )پایداری توجه( دانشجويان با عاليم اختالال کمبود توجه همراه با بیش فعالی می باشد. در این تحقیق مداخله اي که با استفاده از يك گروه آزمایش و یک گروه کنترل انجام شد، 34 نفر از دانشجويان دختر كه داراي نمره باال در پرسش نامه بيش فعالي كانرز و نسبت تتا-بتا بودند، به صورت تصادفی انتخاب و سپس در دو گروه آموزش

sنوروفیدبک از سال 1970 برای درمان اضطراب استفاده می شد کارهای اولیه توسط کلیترمن و کامیوا و با آمورش آلفا همراه بود. امواج آلفا امواج با ولتاژ بالا و صاف 8-12 هرتز است که این امواج باعث آرامش می شود.هدف ازنوروفیدبک آموزش تغییر نوار مغز است که برای رسیدن به عملکرد شناختی مناسب و ایجاد آرامش و برای درمان اضطراب و افسردگی و و اختلال خواب و درد و الکلیسم و سایر اعتیاد ها استفاده می

علت بروز خشم در کودکان

بچه ها در زمان های اول کودکی یاد خواهند گرفت که با عصبانی شدن می توانند توجه دیگران رابه خود جلب کنند و به آنچه می خواهند برسند به این ترتیب با بزرگ تر شدن شکل های مختلفی از خشم را در موقعیت های مختلف به کار خواهند برد در اوایل کودکی خشم بیشتر در اثر مزاحمت دیگران و ایجاد اختلال در فعالیت های کودک بروز می کند